Artykuły - Wiadomości


 
DREMA 2022: spotkanie branży i pomoc ukraińskim dzieciom - zdjęcie

DREMA 2022: spotkanie branży i pomoc ukraińskim dzieciom

12-09-2022

Skoro na miejscu będą wszystkie narzędzia i materiały, to dlaczego nie zrobić z nich mebli i od razu po targach wysłać ich potrzebującym? Podczas rozpoczynających się we wtorek targów DREMA działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. Wyprodukowane w niej zestawy mebli trafią do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.

Czytaj więcej

 

Filtracja zgrubna, a dokładna. Jakie są różnice?

16-08-2022

W tekstach traktujących o filtracji często używa się takich określeń jak filtracja dokładna lub zgrubna. Jednak wiemy o tym, że nasze materiały mogą czytać osoby lub firmy, które z filtracją nie mają do czynienia tak dużo jak cała branża. Dlatego właśnie przekazujemy w Państwa ręce nasz kompleksowy materiał na temat tego, czym jest filtracja zgrubna oraz czym jest ta dokładna. Pod tymi określeniami kryje się więcej niuansów, niż się wydaje.

Czytaj więcej

 

Zamawianie filtrów - o czym warto pamiętać?

01-08-2022

Można powiedzieć, że zamówienie filtra jest sprawą prostą - wystarczy zadzwonić, złożyć zamówienie i… oczekiwać na jego dostarczenie. Otóż nie - branża filtracyjna jest wybitnie skomplikowana i trzeba wiedzieć o tym, że mnóstwo zmiennych może mieć przełożenie na konkretne efekty. Wskażemy na cztery najważniejsze rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę - kiedy kupujesz filtr. Nie tylko w FILTERM!

Czytaj więcej

 
Na czym polega oddymianie wnętrz? - zdjęcie

Na czym polega oddymianie wnętrz?

01-08-2022

W dużym uproszczeniu – oddymianie wnętrz pozwala wyprowadzać dym znajdujący się wewnątrz lokalu.

Czytaj więcej

 

Wybór filtra do lakierni, na co zwrócić uwagę?

28-07-2022

Wybierając filtr do lakierni, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Najważniejsze rzeczy takie jak potrzeby naszej fabryki oraz projekt naszej instalacji filtracyjnej to zupełnie zrozumiałe kwestie. Jednak są także inne zmienne, na które musimy zwracać uwagę w trakcie wybierania filtra do naszej lakierni - chodzi nie tylko o zakup nowego, ale również wyboru typu filtra, który będzie w niej stosowany (na etapie projektowania).

Czytaj więcej

 
Jak odpowiednio zadbać o filtry i kanały spalinowe w instalacjach przemysłowych? - zdjęcie

Jak odpowiednio zadbać o filtry i kanały spalinowe w instalacjach przemysłowych?

27-07-2022

Przewody i urządzenia odprowadzające gorące gazy w instalacjach przemysłowych to elementy szczególnie narażone na wysokie temperatury i korozyjne środowisko.

Czytaj więcej

 

Filtracja w branży IT / elektronicznej. Sprawdź, dlaczego jest tak ważna!

21-07-2022

Branża elektroniczna, czy branża IT jak każda inna potrzebuje wydajnej i efektywnej filtracji. Trzeba mieć na uwadze to, że w zakładach pracy lub obiektach działających w obrębie tych branż, często mamy do czynienia z cały czas włączonymi urządzeniami lub maszynami, które działają w obrębie bardzo wysokiego wymaganego poziomu precyzji. Stąd właśnie, tutaj filtracja jest tak szalenie istotną rzeczą.

Czytaj więcej

 

Szczególne zastosowania filtrów - zabezpieczenia istotne w przemyśle

14-07-2022

Wiele osób, które nie są zaznajomione z branżą filtracyjną - dziwi się, że istnieje takie pojęcie jak “zabezpieczenia” niejako wbudowane w filtry. W niektórych branżach jest to nie tyle “fababeria” co absolutna konieczność. Brak szczególnych zabezpieczeń w filtrze może doprowadzić do wybuchu, pożaru lub bardzo szybkiego rozprzestrzeniania się ognia. Ale i nie tylko - może być również tak, że ze względu na brak zabezpieczenia - filtr będzie działać krócej i może spowodować nieprzewidziane awarie.

Czytaj więcej

 
Inżynieria i Budownictwo w dobie pandemii -  eksperci podsumowują 2021 r. w branży - zdjęcie

Inżynieria i Budownictwo w dobie pandemii -  eksperci podsumowują 2021 r. w branży

21-12-2021

Mija pełny rok pandemii COVID-19, mającej wpływ na funkcjonowanie niemal wszystkich sektorów gospodarki.

Czytaj więcej

 
Nagroda FAIR PLAY 2021 dla NESTRO - zdjęcie

Nagroda FAIR PLAY 2021 dla NESTRO

11-12-2021

Z radością informujemy, że firma NESTRO uzyskała w Warszawie podczas uroczystej gali w  Pałacu Kultury i  Nauki, tytuł i certyfikat jakości biznesu: „ PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY 2021”. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 253

Najpopularniejsze tagi