Artykuł Dodaj artykuł

MARAX - Destryfikatory, wentylatory przemysłowe SYSTEMA DS

Destryfikator zasysa powietrze gromadzące się pod stropem hali i kieruje je z powrotem do strefy w której przebywają ludzie. Jest tam też doprowadzone ciepło gromadzące się pod stropem hali na skutek nasłonecznienia. W zależności od temperatury powietrza pod stropem konieczna ilość powietrza jest regulowana bezstopniowo. Dzięki temu jego wykorzystanie jest zawsze optymalne.

Logo MARAXDestryfikator zasysa powietrze gromadzące się pod stropem hali i kieruje je z powrotem do strefy w której przebywają ludzie. Jest tam też doprowadzone ciepło gromadzące się pod stropem hali na skutek nasłonecznienia.

W zależności od temperatury powietrza pod stropem konieczna ilość powietrza jest regulowana bezstopniowo. Dzięki temu jego wykorzystanie jest zawsze optymalne. System taki pozwala odzyskać do 30% energii cieplnej wykorzystują następstwa prostego zjawiska fizycznego, które regularnie stwarza problemy przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń: Ciepłe powietrze unosi się do góry. Wynikajace z niego rozwarstwienie temperatury wynosi 1K na metr wysokości hali. Zjawisko to silnie przeciwdziała celowi dostarczenia ciepła wyłącznie do strefy przebywania ludzi.

Destratyfikatory SYSTEMA z typoszeregu DS są urządzeniami, których główną rolą jest wymuszenie przepływu powietrza z górnych stref ogrzewanego pomieszczenia ku dołowi. Cieplejsze powietrze jest transportowane do stref przebywania ludzi, czyli tam gdzie powinien być zapewniony komfort cieplny. Dzięki zastosowaniu DS niwelujemy różnicę temperatur, jaka powstaje między górną, a dolną częścią ogrzewanego obiektu. Destratyfikatory produkowane przez firmę SYSTEMA Polska mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach takich, jak: hurtownie, hale produkcyjne i magazynowe itp. Urządzenie przeznaczone jest do instalacji wewnątrz pomieszczenia w otoczeniu nie narażonym na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych (np. deszcz) oraz w pomieszczeniach, w których nie występuje niebezpieczeństwo wybuchu. Mocna obudowa, silna konstrukcja, a także bardzo duży wydatek powietrza doskonale nadają się do zastosowania w warunkach przemysłowych. Obudwa wykonana z blachy ocynkowanej, malowanej w kolorze RAL7035 lub na specjalne zamówienie wg wymogów klienta. Destryfikator wyposażony w cichobieżny i bardzo wydajny wentylator. Polska produkcja

Montaż destryfikatora

Destratyfikator powinien być zainstalowany pod sufitem w pozycji poziomej z nadmuchem skierowanym ku dołowi. W celu zapewnienia poprawnej pracy urządzenia należy je zamontować poziomo pod sufitem tak, aby strumień powietrza skierowany był prostopadle do podłogi. Poprawna praca destratyfikatora wymaga także zachowania określonych odległości od otaczających ją obiektów. Destratyfikatory DS montuje się za pomocą łańcuchów montażowych. Instalacja elektryczna powinna być wykonana z uwzględnieniem odpowiednich przepisów.

DOPUSZCZALNE WYSOKOŚCI MONTAŻU:

  DS400 DS500 DS600 DS800
Wysokość instalowania          
(min) m 6 7 8 9
(max) - H MAX m 8 10 11 12
Odległość min. od sufitu m 0,5 0,5 0,5 0,5

Ceny już od 1569zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły