Artykuł Dodaj artykuł

Wentylatory przemysłowe, destryfikatory. Największy wybór, najniższe ceny

Destryfikator, wentylator sufitowy zasysa gromadzące się pod stropem hali ciepłe powietrze i kieruje je z powrotem do strefy przebywania ludzi. Konieczna ilośc powietrza jest bezstopniowo regulowana w zależności od temperatury powietrza pod stropem, dzięki czemu zawsze uzyskujemy optymalne jego wykorzystanie.

Wentylatory przemysłowe, destryfikatory, MARAXDestryfikator, wentylator sufitowy zasysa gromadzące się pod stropem hali ciepłe powietrze i kieruje je z powrotem do strefy przebywania ludzi. Konieczna ilośc powietrza jest bezstopniowo regulowana w zależności od temperatury powietrza pod stropem, dzięki czemu zawsze uzyskujemy optymalne jego wykorzystanie. System odzysku energii cieplnej  wykorzystuje następstwa prostego zjawiska fizycznego, które regularnie stwarza problemy przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń: Ciepłe powietrze unosi się do góry. Wynikajace z niego rozwarstwienie temperatury wynosi 1K na metr wysokości hali. Zjawisko to silnie przeciwdziała celowi dostarczenia ciepła wyłącznie do strefy przebywania ludzi.

Wentylatory przemysłowe efektywnie kierują zgromadzone pod stropem hali ciepłe powietrze z powrotem do strefy przebywania ludzi. Ponadto do strefy przebywania ludzi zostaje doprowadzone ciepło gromadzące się na pod stropem hali na skutek nasłonecznienia. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. destryfikatory KrakówW dużych, ogrzewanych obiektach, zjawisko stratyfikacji powietrza oraz gromadzenia się ciepła w pobliżu sufitu jest bardzo powszechne. Powoduje ono duże rozpraszanie ciepła i wysokie koszty energii.

Wentylator przemysłowy zapobiega stratyfikacji ciepłego powietrza, redukując w ten sposób zapotrzebowanie energii i poprawiając poczucie komfortu otoczenia. Mieszacz powietrza poprawia warunki otoczenia również latem, kiedy z powodu wysokich temperatur i wysokiego stopnia wilgotności względnej, tworzy się mikroklimat nieznośny zarówno dla ludzi jak i budynków. Destryfikator powietrza aktywuje wymianę powietrza przez okna i inne otwory utrzymując stałą i  przyjemną wentylację obiektu. Mieszacz powietrza są w stanie ujednolicić pionowo i poziomo temperaturę i wilgotność powietrza w dużych obiektach, a także zredukować, nawet do 30% koszty energii potrzebnej do ich ogrzania.

STRATY ENERGII - BEZ MIESZANIA POWIETRZA
STRATY ENERGII BEZ MIESZANIA POWIETRZA, MARAX Zgodnie z naturalną siłą wyporu, ciepłe powietrze przenosi się tam gdzie wcale go nie potrzeba, do góry.

Aby utrzymać w dolnych partiach wymaganą temperaturę, trzeba długo i niepotrzebnie ogrzewać pomieszczenia, chociaż u góry pod dachem temperatura powietrza osiągnęła już 28° C.

Kolejną przyczyną utraty ciepła jest lepsza lub gorsza izolacja dachu. Wysoka temperatura przy spodzie dachu prowadzi do odpowiednio większych strat ciepła poprzez jego transmisję.
 
OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII - PRZY UŻYCIU DESTRYFIKATORÓW
OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII PRZY UŻYCIU DESTRYFIKATORÓW, MARAX Nasze wentylatory sufitowe spychają ciepłe powietrze ku dołowi, podnosząc tym samym temperaturę w dolnych partiach pomieszczenia czy hali. W powyższym przykładzie temperatura przy posadzce podnosi się o 6° C bez dodatkowych kosztów ogrzewania.

Obniżenie temperatury ogrzewania o 1° C daje oszczędności o ok. 5% na koszcie energii. Dlatego stosując wentylatory sufitowe możemy zaoszczędzić nawet do 30%.

Teraz również przenikanie ciepła /transmisja/ pod dachem jest znacznie niższa. A mianowicie, jest ona dokładnie w proporcji do różnicy temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Przy temperaturze zewnętrznej 0° C i obniżeniu temperatury powietrza pod dachem z 34° na 22° C, straty ciepła zmniejszą się o 35%!

 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły